Trends 4 Kids 10.11.18 Gliwice

 

 

 

 

Warsztaty: Misyjek - jakie tajemnice kryją się pod ziemią? O archeologii i odkryciach. Tematyka warsztatu odnosi się do historii starożytnego Egiptu. Podczas zajęć dzieci szukają skarbu ukrytego na mapie, budują piramidy z bułki tartej, odkrywają hieroglify a wszystko to pod uważnym wzrokiem Sfinksa.

 

 Warsztaty: Wioski Świata, Na tropie papuaskich skarbów. Uczestnicy warsztatów udają się na Papuę Nową Gwineę by odkrywać tajniki wyspy, na której mieszkają plemiona papuaskie, rajskie ptaki i kolczatki. Podczas zajęć dzieci poznają codzienne życie w wiosce w głębi dżungli. Będą tworzyć stroje, udadzą się na festiwal Sing Sing oraz zapoznają się z fauną i florą wyspy.

 

 Warsztaty: Wioski Świata, Dzień z życia dziecka w krajach Globalnego Południa. Podczas warsztatów odwiedzimy dzieci z Afryki, Ameryki Południowej i Azji by odkryć jak wygląda ich życie. Jakie mają obowiązki, czego uczą się w szkole oraz jak się bawią. Na zajęciach dzieci będą wykonywać piłki z papieru oraz kolorowe marakasy. Poruszymy też problem dostępu do wody i edukacji.

 

Pomiędzy zajęciami dzieci będą mogły układać magnetyczne puzzle, przymierzać stroje z różnych stron świata, grać na instrumentach, rozwiązywać łamigłówki.

 

 

 

 

Dizajn ze sznurka - czyli warsztaty z nauki haftu krzyżykowego, szycia i przyszywania guzików w skali makro!

Przy specjalnych panelach Dizajn ze sznurka uczestnicy będą mieli okazję wyplatać wspólnie z animatorami lub rodzicami kolorowe wzory. Zabawa z Dizajnem ze sznurka to wyjątkowe odniesienie do tradycji, okazja do rozwoju pasji, kreatywnego myślenia, umiejętności manualnych oraz pracy w grupie.

Animatorzy podczas wspólnej zabawy wyczarują uśmiechy na twarzach najmłodszych i nie tylko! :)

 

 

 

 

Warsztaty: Sensoplastyka® – legalne brudzenie

Podczas zajęć dzieci tworzą, odkrywają, eksperymentują z jadalnymi składnikami, malują, ugniatają, przesypują… Legalnie brudzą ręce, buzie, stopy pobudzając zmysły. Każdy uczestnik tworzy i pracuje we własnym tempie. Liczy się proces tworzenia a nie efekt końcowy. W trakcie warsztatów używane są tylko produkty spożywcze podczas pracy na podłodze bez stolików i krzeseł poznamy min. ścieżkę sensoryczną.

Przygotujcie stopy i ręce na niezwykłe doznania.

 

 

 

Zabawy przy użyciu wielkogabarytowych gier planszowych, czyli aktywność, działanie, kreacja, by wolny czas spędzać ucząc się i bawiąc jednocześnie.

Warsztaty edukacyjne z książką w tle, by pobudzać wyobraźnie, doświadczać świat, zgłębiać naukę, rozwijać się artystycznie i emocjonalnie.

 

 

 

Szaleni Naukowcy i ich szalone wybuchy oraz Chemiczne robaki atakują to warsztaty, podczas których najmłodsi zamieniają się w chemików i wykonują proste i bezpieczne doświadczenia, które zarazem uczą i bawią.  Magiczne stworki z piany i wybuchy (bezpieczne) dla odważnych to zabawy, które zawsze zachwycają i wywołują uśmiech na twarzach najmłodszych.

 

 

 

Warsztaty z budowy i programowania robotów LEGO z Fabryką Naukowców! Podczas zajęć każde dziecko będzie mogło zbudować według instrukcji robota z klocków Lego, zaprogramować go i uruchomić! Młodsze dzieci zbudują kłapiącego paszczą krokodyla, starsze robota sprzątającego. Na zakończenie warsztatów każde dziecko otrzyma pamiątkowy dyplom.

 

 

 

Warsztaty ceramiczne, podczas których dzieci będą  malować magnesy, a AMC Studio już dziś z tej okazji  lepi gliwickie kamienie, rybki, kotki, motylki    i inne wesołe kształty.
Będą potrzebne ręce do pracy, by to wszystko pomalować. Kto pomoże?
Magnesów przybywa, a farby do malowania ceramiki na zimno i pędzle już czekają.

 

 

 

Warsztaty tworzenia bransoletek - robótki na paluszkach
 
Małe rączki potrzebują gimnastyki. Rozwój małej motoryki to bardzo ważna kwestia, a ćwiczenia wcale nie muszą być nudne. Nawijając włóczkę na paluszki można wykonać bransoletki, co jest doskonałą zabawą dla całych rodzin.  Barbara Palewicz autorka książki "Robótki na paluszkach" zaangażuje do twórczej zabawy i dużych i małych.
 

 

 

Dobra zabawa, to świetna sprawa, 
Każdy to wie i każdy to powie!
Ten kto dobrze zabawić się lubi
Z nimi na pewno nie będzie się nudził.
Cyrkowe sztuczki, stanie na głowie, 
I już akrobacje wspaniałe gotowe.
Szczudlarze, kuglarze i kawalarze,
Każdy coś ciekawego na targach pokaże.
Dla tego co radości szuka
Bo z nimi zabawa to sztuka!
 
 
 
 

 

Warsztaty lepienia mas piankowych
 
Lepienie jesiennych liści, jeżyków z jabłuszkami na plecach, dyni, duszków, motywów halloweenowych
 
Warsztaty termobreloczków 
Dzieci pokolorują folie termokurczliwe, które będą wypiekane  i zamienią się w breloczki, jakie uczestnicy zabiorą do domu.
 
Warsztaty tworzenia masek zdrapek
 
Zajęcia kreatywne, podczas których dzieci za pomocą szpatułek wydrapują na czarnych maskach wzorki
 
 
 

 

Warsztaty wyplatania indiańskich łapaczy snów
 
Zabawy w mini wiosce indiańskiej, możliwość obejrzenia rekwizytów, gry na grzechotkach.