Warsztaty i Prelekcje

 

Warsztaty i Prelekcje

 

 

 

Wszystkie warsztaty oraz prelekcje, jakie odbędą się 14.04 na targach w

Krakowie są bezpłatne. Sprawdź harmonogram.

Należy jednak pamiętać, że liczba dostępnych na nie miejsc jest

ograniczona, dlatego warto wcześniej dokonać rezerwacji na

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Rezerwacji dokonujemy wyłącznie osobom, które dokonały wcześniejszego

zakupu biletu drogą on-line poprzez naszą stronę.

 

 

 

Opis prelekcji:

 

 

Jak budować więzi, żeby nie pętały. O kształtowaniu prawidłowej relacji między rodzicem i dzieckiem.

 

Spotkanie koncentrować się będzie na rozwoju przywiązania między dzieckiem a jego opiekunem. Rodzice dowiedzą się, w jaki sposób ta pierwotna relacja wpływa na rozwój dziecka w różnych obszarach i dlaczego tyle się o niej mówi. Zostaną też zaproszeni do refleksji nad stylami sprawowania opieki rodzicielskiej i wyzwaniami  związanymi z wychowywaniem dzieci.

Zajęcia poprowadzi Agnieszka Dudka, psycholog, Dyrektor BeBaby - kameralny żłobek w Krakowie.

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie z 9-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzinami. Szkoleniowiec z zakresu umiejętności społecznych. "Swiaty dziecka i dorosłego wzajemnie się przenikają, ale nie są dla siebie w sposób oczywisty zrozumiałe. Dlatego szczególnie interesuje mnie komunikacja między nimi. Od dzieci można się wiele nauczyć, a kontakt z nimi motywuje do bycia najlepszą wersją siebie".

 

 

 

 

 

Mama wraca do pracy

 

Na spotkaniu każda mama zapozna się z informacjami o tym, jak legalne zatrudnić nianię, co zrobić żeby składki za nianię na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne sfinansował budżet państwa. W trakcie warsztatów dowie się też jak skonstruować umowę z nianią i jak zgłosić ją do ZUS’u.

Prelekcję poprowadzi: Kinga Lalowicz, prawniczka, która pomaga przedsiębiorczym kobietom przetrwać w gąszczu przepisów prawnych. Warsztat pod patronatem Krakowskiego Portalu Rodzinnego Baby Go

 

 

 

Terapia Bowena

Delikatna, nieinwazyjna i niezwykle skuteczna technika pracy z ciałem, która w Polsce jest jeszcze mało znana.
Mamom w ciąży Terapia Bowena oferuje m.in. wsparcie w codziennych dolegliwościach, takich jak mdłości, bóle pleców, poprawa nastroju, uwolnienie od stresu, jest najdelikatniejszą metodą obrócenia dziecka ułożonego pośladkowo, jest także naturalnym wsparciem dla samego przebiegu porodu. Jest też metodą skutecznie wspomagającą pary, które doświadczają problemów z płodnością.

Poprzez delikatne ruchy na ciele pacjenta terapeuta odblokowuje i uruchamia wewnętrzne mechanizmy naprawcze organizmu. Może być stosowana już u wcześniaków bezpośrednio po porodzie.  Podczas prelekcji odbędzie się krótki pokaz techniki.

Prelekcję poprowadzi Beata Frysztacka - terapeutka Terapii Bowena, członek Stowarzyszenia Terapeutów Techniki Bowena w Polsce, propagatorka metody, autorka artykułów, mama czwórki dzieci.   

Audycja na temat metody w 3 programie PR.

 

 

 

Podstawy chustonoszenia

 

 

Jakie korzyści płyną z noszenia dziecka w chuście? Jak wybrać i dopasować chustę do potrzeb dziecka? Jak wiązać i jak prawidłowo i bezpiecznie nosić dziecko w chuście? Na te pytania rodzice oraz przyszli rodzice będą mogli uzyskać odpowiedzi podczas wykładu, a także warsztatów chustowych.

Warsztaty poprowadzi Luna Dream - producent chust przeznaczonych do noszenia dzieci przy współpracy z doradcą noszenia: Wandą Hałuniewicz.

 

 

 

 

 

Brzuch w ciąży i po ciąży. Rozejście mięśnia prostego brzucha. Powrót do formy.

Spotkanie dla wszystkich kobiet, które pragną zgłębić swoją wiedzę na temat problemów związanych z brzuchem po ciąży. Dowiesz się co możesz zrobić, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia rozejścia mięśni brzucha. Na spotkaniu odpowiemy na pytania:

  • Jak dbać o brzuch w ciąży i po ciąży?
  • Jakie ćwiczenia wykonywać aby wzmocnić mięśnie brzucha, ujędrnić skórę i zrzucić niechciane kilogramy?
  • Co może być przyczyną wystającego brzucha po ciąży, pomimo ćwiczeń?
  • Kiedy można rozpocząć treningi po porodzie naturalnym, a kiedy po cesarskim cięciu?
  • Jak rozpoznać i co zrobić, gdy wystąpi rozejście mięśnia prostego brzucha?

Spotkanie poprowadzi Magdalena Pardela, fizjoterapeutka i certyfikowana trenerka Pelvic Floor Safe – PFS® - trening bezpieczny dla kobiet. Dyplomowana Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalności Fitness oraz Kulturystyka. Certyfikowana Instruktorka Pilates ze Szkoły Rodzenia Bambi.

 

 

 

 

Jak rozmawiać z dzieckiem czyli o skutecznej komunikacji.

 

Podczas tego warsztatu porozmawiamy o podstawach skutecznej komunikacji rodzice – dziecko. Tematem warsztatu będzie komunikacja w trudnych sytuacjach takich jak złość czy gniew. Nauczycie się podstaw dobrej komunikacji w praktyczny i przystępny sposób tak abyście mogli ją stosować od razu. Zapraszam serdecznie!

Warsztaty poprowadzi Agnieszka Wódz – mama trzech synów, prezes Fundacji Będziemy Rodzicami, ekspert ds. rodzicielstwa, coach i trener mentalny.

W 2015 roku stworzyła kompleksowy program edukacji dla kobiet w ciąży i ich partnerów – Niesamowitą Szkołę Rodzenia, która w sposób holistyczny przygotowuje nie tylko do porodu ale również do rodzicielstwa. W Niesamowitej Szkole Rodzenia nie tylko nasze ciało ale również umysł i psychika jest przygotowywana do tej najważniejszej w życiu roli: roli rodzica. W fundacji prowadzi Moduł Rodzicielski zatytułowany Wystarczająco dobre rodzicielstwo, warsztaty oraz konsultacje indywidulane.

 

 

 

 

Podstawy chustonoszenia

 

Jakie korzyści płyną z noszenia dziecka w chuście? Jak wybrać i dopasować chustę do potrzeb dziecka? Jak wiązać i jak prawidłowo i bezpiecznie nosić dziecko w chuście? Na te pytania rodzice oraz przyszli rodzice będą mogli uzyskać odpowiedzi podczas wykładu, a także warsztatów chustowych.

Warsztaty poprowadzi Luna Dream - producent chust przeznaczonych do noszenia dzieci przy współpracy z doradcą noszenia: Agnieszką Feliks-Długosz

 

 

 

W jaki sposób rozwijać wyobraźnie u dziecka, jak spędzać z nim czas, by czuło nasza obecność.

 

Otwarty panel dyskusyjny, mający na celu uświadomienie nam, czym jest wspólne bycie z dzieckiem. Jak pogodzić codzienne obowiązki z naturalną potrzebą uwagi u naszych dzieci. Rozmawiać będziemy także o wyobraźni i jej roli w prawidłowym rozwoju.

Wojciech Szubert z Krakowskiego Forum Kultury

absolwent filozofii na wydziale filozofii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Od 8 lat czynnie zajmuje się animacją dla dzieci, prowadzeniem kursów przygotowujących do prowadzenia zabaw dla dzieci. Prywatnie tata dwójki dzieci w wieku wczesnoszkolnym. 

Prowadzi własną firmę zajmującą się organizacją eventów i imprez integracyjnych White Rabbit 

 

 

 

Pierwsza Pomoc u niemowląt i małych dzieci

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna i nie ma co do tego wątpliwości. Jak reagować na zakrztuszenia i zadławienia u dzieci oraz jak skutecznie wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową u małego dziecka dowiedzą się Państwo na warsztatach z Pierwszej Pomocy, który poprowadzi wykwalifikowany ratownik medyczny i położna. Oprócz teorii, dla osób zainteresowanych będzie możliwość przećwiczenia pierwszej pomocy na profesjonalnym fantomie.

 

Prelekcję poprowadzi ratownik medyczny i położna Dagmara Kłusek-Ścibor z Fit House & Therapy. Dyplomowany nauczyciel przedmiotów zawodowych w zakresie opieki medycznej. Związana z ratownictwem od 2007r. Na codzień pracuje w Pogotowiu Ratunkowym z pełnym oddaniem i pasją. Praca nad doskonaleniem zawodowym oparta jest na licznym szkoleniach i kursach dokształcających. Sama również prowadzi szkolenia o różnych specyfikacjach. W wolnych chwilach mama i żona na 102% .

 

 

 

Rozwijający dotyk - masaż Shantala

Na czym polega fenomen hinduskiego masażu niemowląt? Czy trudno nauczyć się technik masowania niemowlęcia? Kiedy i jak zacząć? Kiedy nie masować?

Czy dzieci "wyrastają" z masażu?

Prelekcja będzie połączona z krótkim pokazem wybranych technik masażu.

Prelekcję poprowadzi: Wanda Haluniewicz, instruktor masażu Shantala Baby Care, Certyfikowany doradca noszenia w chustach i nosidłach ClauWi(R), propagatorka naturalnego podejścia do ciąży, porodu i opieki nad niemowlęciem, właścicielka Rodzinka, prywatnie żona i szczęśliwa mama trójki dzieci

 

 

        

Jak być dobrym i skutecznym rodzicem - wprowadzenie do pozytywnej dyscypliny.
 
Podczas prelekcji uczestnicy dowiedzą się jak:
 
- rozumieć swoje dzieci,
- wspierać ich naturalny potencjał
- wychowywać je na mądrych, pewnych siebie, odpowiedzialnych i wrażliwych dorosłych
- SKUTECZNIE radzić sobie z codziennymi trudnościami, takimi jak ubieranie się, wychodzenie z domu, sprzątanie, mycie zębów i tym podobne.
 
Prelekcję poprowadzi: Justyna Rosek Certyfikowany Edukator Pozytywnej Dyscypliny, prywatnie żona i mama dwójki urwisów

 

 

 

 

 

 

 

Jak skutecznie przygotować się do dobrego porodu?

 

W trakcie warsztatu zdefiniujemy czym jest dobry poród. Dowiecie się również co konkretnie zrobić, ale również czego nie robić, aby poród był dobry, zarówno dla nas, jak i naszego dziecka. Przedstawimy Wam również jakie trzy czynniki są najważniejsze w dobrym przeżyciu Waszego porodu. Zapraszam serdecznie!

Warsztaty poprowadzi Agnieszka Wódz – mama trzech synów, prezes Fundacji Będziemy Rodzicami, ekspert ds. rodzicielstwa, coach i trener mentalny.

W 2015 roku stworzyła kompleksowy program edukacji dla kobiet w ciąży i ich partnerów – Niesamowitą Szkołę Rodzenia, która w sposób holistyczny przygotowuje nie tylko do porodu ale również do rodzicielstwa. W Niesamowitej Szkole Rodzenia nie tylko nasze ciało ale również umysł i psychika jest przygotowywana do tej najważniejszej w życiu roli: roli rodzica. W fundacji prowadzi Moduł Rodzicielski zatytułowany Wystarczająco dobre rodzicielstwo, warsztaty oraz konsultacje indywidualne.

 

 

 

 

Wspieranie rozwoju poczucia wartości i zaufania do siebie u dzieci

 

Zajęcia poświęcone wzmacnianiu u dzieci wiary we własne kompetencje i budowaniu dobrej samooceny. Pod lupę zostaną m. in. wzięte: wysokie wymagania, poszanowanie dziecięcych granic, pochwały, bezwarunkowa akceptacja. Wspólnie zastanowimy się, czy to, co w sposób oczywisty wydaje się służyć dziecięcemu zaufaniu do siebie, faktycznie mu sprzyja.

Zajęcia poprowadzi Agnieszka Dudka, psycholog, Dyrektor BeBaby - kameralny żłobek w Krakowie.

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie z 9-letnim doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzinami. Szkoleniowiec z zakresu umiejętności społecznych. "Swiaty dziecka i dorosłego wzajemnie się przenikają, ale nie są dla siebie w sposób oczywisty zrozumiałe. Dlatego szczególnie interesuje mnie komunikacja między nimi. Od dzieci można się wiele nauczyć, a kontakt z nimi motywuje do bycia najlepszą wersją siebie".

 

 

 

BLW I ROZRZERZANIE DIETY NIEMOWLĄT

Uczestnicy zajęć poznają główne zasady BLW, dowiedzą się co, kiedy i jak, by było zdrowo, by uniknąć alergii i grymaszenia podczas pierwszych posiłków u niemowląt.

 

Prelekcję poprowadzi Kinga Pukowska Prezeska Fundacji Polekont - Istota Przywiązania, tener rozwoju osobistego i kompetencji miękkich, coach i mediator, działająca jako doula Stowarzyszenia Doula w Polsce, doradca chustowy oraz specjalistka w zakresie żywienia dzieci i 

dorosłych. Prywatnie żona i mama trójki dzieci w Edukacji Domowej, swoje doświadczenia opisuje na blogu Pozytywy Edukacji.

 

 

 

ABC Karmienia piersią

 

Dla mam i przyszłych mam, które chcą karmić w sposób naturalny i poznać najważniejsze zasady karmienia piersią.

 

 

Magdaleny Szaraniec - Mama Natalki i Szymonka. Doula w trakcie procesu certyfikacji w Stowarzyszeniu Doula w Polsce(www.doula-krakow.pl), Promotorka Karmienia Piersią. Wspiera kobiety w czasie ciąży, porodu i połogu. Jej marzenie to zostać położną, Uwielbia spotykać się z kobietami w ciąży. Uważa, że to wielkie wyróżnienie móc brać udział w tak ważnych chwilach życia Kobiet.

 

 

 

 

 

 

Rodzeństwo bez rywalizacji

 

Rodzeństwo bez rywalizacji - podejmując ten temat opowiem, co ze swojej pozycji rodzica możemy zrobić, a czego należy unikać, aby wesprzeć tworzenie porozumienia pomiędzy dziećmi. Aby pomóc im budować relację, która dojrzewając wraz z nimi, pozostanie cenna na całe życie. Jak nie zaniedbać żadnego dziecka pośród gromadki, a wręcz przeciwnie- wydobyć jego indywidualność.

Prelekcję poprowadzi Anna Kucharska-Zygmunt – psycholog, pedagog, realizator programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” z wieloletnim doświadczeniem. Entuzjastka i propagatorka komunikacji budującej relacje pomiędzy ludźmi. Prowadzi warsztaty psychologiczne dla różnych grup odbiorców (rodzice, nauczyciele, dzieci, młodzież, seniorzy). Głównie zajmuje się psychoedukacją i poradnictwem psychologicznym z obszarów skupionych wokół rodziny. Mama czwórki dzieci. Wykład poleca Klub Latających Mam

 

 

 

Joomla Social Extensions